PROJEKTOWANIE OGRODÓW

PROJEKTOWANIE OGRODÓW KRAKÓW

Piękny i zadbany ogród to marzenie tak wielu osób, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele wymaga to pracy oraz fachowej wiedzy. Nie wystarczy tylko posadzić rośliny – trzeba też dobrać im odpowiednie warunki do prawidłowego wzrostu, odpowiednio je zaaranżować, tak by bez względu na porę roku wyglądały atrakcyjnie. Skomplikowane zadanie, jakim jest projektowanie ogrodów warto zlecić profesjonalistom.

PROFESJONALNE PROJEKTOWANIE OGRODÓW

Ogrody można projektować w różnym stylu, wystarczy wspomnieć chociażby o ogrodach japońskich czy angielskich. Przestrzeń wokół domu powinna być zaprojektowana tak, by cieszyć oko właścicieli, pozwalać na relaks wśród zieleni, ale też dobrze współgrać z bryłą budynku. Dobrze zaprojektowany ogród jest przecież w pewnym stopniu przedłużeniem domu. Etap projektowania ogrodu to często kolejny ważny krok podczas urządzania się, gdy zakończone zostaną już wszystkie prace budowlane i remontowe. Z projektowaniem zieleni nie warto zwlekać zbyt długo, tak by przestrzeń wokół domu szybko nabrała pożądanego kształtu. Nowoczesne biuro projektowe stworzy dla swoich klientów wizualizację ogrodu 3D, która będzie miała formę tak zwanego wirtualnego spaceru. To właśnie dzięki temu będzie można zobaczyć to, jak ogród będzie prezentował się w pełnej krasie.

Kiedy klienci wyrażą swoje preferencje dotyczące zarówno samego stylu, w jakim ma być utrzymany ogród, jak też określą budżet przeznaczony na ten cel, ekipa projektowa może przystąpić do pracy. Rośliny dobierane są tak, by zapewnić im jak najlepsze warunki wzrostu, w zależności od specyfikacji działki, na której będą posadzone. Architekci zieleni profesjonalnie dobierają je do warunków takich jak nasłonecznienie, rodzaj podłoża, specyficzny mikroklimat działki. Wiedza z biologii oraz botaniki niezmiernie się tutaj przydaje. Rośliny komponowane są tak, by pięknie współgrać ze sobą kolorystycznie, jak również atrakcyjnie wyglądać bez względu na porę roku ( czyli na przykład po okresie kwitnienia). Dzięki tej profesjonalnej wiedzy ogród zawsze prezentuje się dobrze, a rośliny mają odpowiednie warunki do wzrostu. Z roku na rok ogród zachwyca coraz bardziej. Wirtualny spacer po ogrodzie po wykonaniu projektu to ” kropka nad i” całego procesu twórczego – dzięki temu klient nie kupuje kota w worku.

PROJEKTOWANIE OGRODÓW - ZACZYNAMY!

Projektowanie zieleni to przekładanie wizji i pragnień klientów na konkretny produkt jakim jest gotowy projekt. Kolejny etap to aranżacja ogrodu czyli wszystkie prace związane z sadzeniem roślin, które również można zlecić profesjonalistom. Przy pomocy odpowiedniego sprzętu, szybko i sprawnie wykonają oni prace ziemne, sądząc i siejąc rośliny oraz krzewy i drzewa. W ciągu kilku dni wizja zostanie przeniesiona do rzeczywistości – potem wystarczy już tylko poczekać, jak rośliny zaczną wzrastać, zielenić się i zachwycać oczy kwiatami.