PROJEKTOWANIE OGRODÓW

PROJEKTOWANIE OGRODÓW KATOWICE

Zadbany ogród to zawsze wizytówka domu. Warto o tym pamiętać i nie zwlekać zbyt długo z zaprojektowaniem swojej przestrzeni zielonej, na przykład po zakończeniu prac budowlanych lub remontowych na działce. Profesjonalne projektowanie zieleni warto zlecić naszej firmie, która kompleksowo zajmie się wszystkimi pracami, począwszy od stworzenia projektu, aż przez realizację, a później utrzymanie ogrodu.

PROJEKTOWANIE OGRODÓW PRZEZ PROFESJONALISTÓW

Podczas profesjonalnego projektowania ogrodu dla naszych klientów, niezwykle ważnym etapem jest zebranie oczekiwań dotyczących tego, jak ma wyglądać przyszły ogród. Może być on zaaranżowany w jakimś konkretnym stylu (na przykład ogród angielski, ogród japoński). Wizja klientów jest niezwykle ważna – to dla nich ogród stanie się przecież oazą spokoju i miejscem relaksu wśród zieleni. Nawet jeżeli działka do zasadzenia roślin jest niewielka, odpowiednio dobrane rośliny będą też po prostu piękną ozdobą domu. Podkreślą charakter bryły budynku, nadadzą mu wyjątkowego charakteru. Czasem rośliny mogą być zasadzone tylko i wyłącznie w dużych donicach – w taki sposób również można zaprojektować swój mini ogród.

Projektowanie ogrodów to dosyć długi i skomplikowany proces, podczas którego pod uwagę bierze się nie tylko preferencje klientów, ale też specyficzne warunki panujące na konkretnej działce. W zależności na przykład od jej położenia, nasłonecznienia, rodzaju podłoża, rośliny będą miały lepsze lub gorsze warunki do prawidłowego wzrostu. Prawidłowy dobór roślin to zatem jeden z kluczowych momentów podczas projektowania ogrodów i przestrzeni zielonej. Nasi profesjonaliści robią to zawsze bezbłędnie, dzięki czemu z roku na rok przestrzeń wokół domu coraz bardziej zachwyca, rośliny mają komfortowe warunki do wzrostu i kwitnienia. Projektując ogrody należy wziąć pod uwagę zmieniające się pory roku i przestrzeń zaaranżować tak, by zawsze prezentowała się atrakcyjnie. Zwieńczeniem prac na etapie projektowania jest stworzenie wizualizacji w postaci tak zwanego wirtualnego spaceru. W odpowiednie programie komputerowym klienci mogą zatem zobaczyć to, jak ich przyszły ogród będzie prezentował się w pełnej krasie.

PROJEKTOWANIE OGRODÓW Z PASJĄ

Naszych klientów nigdy nie zostawiamy po zaprojektowaniu dla nich ogrodu. Oferujemy dalsze profesjonalne wsparcie i pomoc polegające na realizacji wszystkich prac ziemnych, podczas sadzenia i siania roślin, sadzenia drzew i krzewów, oraz realizacji dodatkowych elementów (ścieżki, oczka wodne). To najtrudniejszy etap prac – potem pozostaje już tylko pielęgnowanie roślin. Kompleksowe wsparcie podczas realizacji projektu, fachowe porady dotyczące dbania o rośliny, pomoc w utrzymaniu ogrodu w pożądanym stanie w kolejnych latach – to wszystko oferujemy naszym klientom, dla których ogród jest prawdziwym oczkiem w głowie.